Drukuj

29-30 czerwca 2019 r.

 

PROGRAM:

Sobota - 29.06.2019 r.


9.30 - KONFERENCJA "KOLORYT BAROKU"

Organizator: Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie

Kierownictwo naukowe konferencji: Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie

Moderator konferencji: st. kustosz Maria Witek

 

- "Echa, kratki, labirynty. Kilka słów o barokowej poezji kunsztownej" - dr hab. Agnieszka Borysowska, kustosz dypl. sekretarz naukowa Książnicy Pomorskiej im. S. Staszica w Szczecinie

- "Budownictwo ryglowe doby baroku na Pomorzu Zachodnim" - mgr Waldemar Witek, p.o. kierownika Narodowego Instytutu Dziedzictwa OT w Szczecinie

- "Barokowe wyposażenie kościołów zachodniopomorskich" - mgr Maciej Słomiński, st. specjalista Narodowego Instytutu Dziedzictwa OT w Szczecinie

- "Barok wiecznie żywy - we współczesnej sztuce użytkowej" - mgr Monika Jagielska, artysta grafik

- Promocja XII tomu Zeszytów Siemczyńsko-Henrykowskich - Bogdan Andziak, red. naczelny, Anna Bartczak i Maria Witek, redakcja naukowa.

 

11.00 - Aleja artystów i rzemieślników

11.00 - Miasteczko zabaw i rozrywki dla dzieci i młodzieży

11.00 - Warsztaty ceramiczne w Kuźni Ceramicznej - prowadząca Krystyna Masiukiewicz

11.00 - Pokazy życia obozowego i potyczek pod Heinrichsdorf (Siemczyno)

15.00 - Występy zespołów muzycznych, śpiewaczych i tanecznych

15.00 - Pokazy mody i strojów historycznych

20.30 - KONCERT FINAŁOWY

Orkiestra Filharmonii Koszalinskiej z gwiazdami wieczoru: Krzesimirem Dębskim (dyrygent), Kamilem Radzimowskim (Duduk ormiański) w repertuarze z kompozycjami Krzesimira Dębskiego oraz Kamila Radzimowskiego i Ewą Budny-Orłowską (taniec)

 

Niedziela - 30.06.2019 r.

 

12.00 - Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Siemczynie

13.00 - Wspólne pamiątkowe zdjęcie na pałacowych schodach

15.00 - Finał V Henrykowskich Regat o Puchar Prezesa HSS na jeziorze Drawsko (Zatoka Henrykowska) w klasach: Optymist, do 6,5 m oraz powyżej 6,5 m

15.00 - Występy zespołów

15.00 - Darmowe rejsy katamaranem po Zatoce Henrykowskiej dla wszystkich chętnych

Ognisko, grill i wspólne biesiadowanie na zakończenie XVI Henrykowskich Dni w Siemczynie

Artyści występujący na Scenie Letniej:

  • Chór "Kombatant" z Kołobrzegu
  • "Gadzina Kwartet" z Pojezierza Drawskiego
  • Zespół Tańców Barokowych "Pałac Siemczyno" z Gminy Czaplinek
  • Zespół "Czarna Mamba" z Gminy Czaplinek
  • Formacja Taneczna "ADHD" z Gościna
  • Solistka Nadia Jakubczak z Siemczyna
  • Zespół "Małolaty" ze Śweierczyny

 

Aleja Artystów i Rzemieślników {lista wg kolejności zgłoszeń}:

  • Longina Malinowski & Lucyna von Schickedantz - "Stacja Kultura" Borne Sulinowo
  • Agnieszka Szewczyk - Bobrowa Dolina
  • Joanna Bienias - Pracownia "Pod Burym Kotem"
  • Krystyna Masiukiwicz - warsztaty ceramiczne (w "Kuźni Ceramicznej")
  • Zyta Jurczyszyn - "Obrazy nitką malowane"
  • Irena Klas - Stowarzyszenie "Żelisławski Zapiecek" m.in. warsztaty tkackie
  • Bożena Kulicz - Muzeum PGR z Bolegorzyna
  • Rafał Bienias - modelarstwo Kołobrzeg
  • Ewa Sokołowska - koło gospodyń wiejskich z Kołacza
  • Helena Brożek - haft artystyczny
  • Konrad Fujarski - Smaki Regionu "Miody Fujarscy"
  • Kuba Konarzewski - fotografia artystyczna "Art Look"
  • Pavla Koralewska - ceramika artystyczna z Poznania
  • Bernadeta Sudnikowicz - malartwo z Mirosławca
  • Tomasz Piszczek - Juchow Farm fermy ekologiczne
  • Bogusława i Zygmunt Słomińscy - zabawki z drewna i witraże z Połczyna Zdroju
  • Anida Słyk - eco zabawki, figury z drewna i biżuteria
  • Kszysztof Okoński - miecze, łuki, tarcze, itp. z Malborka
  • Sigfrid Marz - obrazy pałaców i dworków z Będzina
  • Katarzyna Maciejewska - twarze dzieci pędzlem malowane z Czarnego k/Szczecinka
  • Magdalena Garcia-Lazon - biżuteria artystyczna z Chłopów
  • Beata Malicka - wyroby z drewna bukowego (akcesoria kuchenne) ze Szczecina
Copyright 2012. Free joomla templates |