Drukuj

* PROGRAM *

17 listopada 2018

godz. 16.00

 

PRELEKCJA

Robert Maziarz (Muzeum Patria Colbergiensis Kołobrzeg):

"Reduta Sułkowskiego - odnalezione pod Kołobrzegiem relikty dzieła ziemnego. Niemy świadek pierwszych na ziemiach północnych i zachodnich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja"

 

WERNISAŻ

Bernadeta Sudnikowicz (Mirosławiec):

Wystawa malarstwa "Spectrum"

 

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

Recital Grzegorza Gabrysia (Czaplinek):

"Z repertuaru Jacka Kaczmarskiego"

 

Słowo o występujących:

  1. ROBERT MAZIARZ (Kołobrzeg) - Twórca mieszczącego się w kołobrzeskim ratuszu miejskim Muzeum Patria Colbergiensis. Badacz historii i odkrywca jej tajemnic. Autor wielu artykułów oraz współautor książki "Polacy i Włosi pod Kołobrzegiem w 1807 roku". Reżyser filmów opowiadających o dziejach miasta, z którego pochodz, i naszego regionu. Prowadzący audycję radiową "Historia zaklęta w przedmiotach". Odkrywca prehistoryznych stanowisk kultury łużyckiej, pomorskiej i wielbarskiej na podkołobrzeskiej plaży. Odkrywca ostatniej zachowanej na świecie aproszy z wojny siedmioletniej oraz nieznanej reduty po polskich żołnierzach z 1807 roku. W skrócie (jak sam mawia): kompletny defekt mózgu.
  2. BERNADETA SUDNIKOWICZ (Mirosławiec) - Wykształcenie artystyczne uzyskała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków - Oddział w Łodzi. W swoim dorobku ma wystawy w kraju i za granicą. Należy do międzynarodowych grup artystycznych "Kierunek" i "Artfriedlandianum". Finalistka 9. Międzynarodowego Biennale Miniatury "Częstochowa 2016" oraz Ogólnopolskiego Biennale Sztuki - 44 Salon Zimowy - Radom 2016. Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie "Plakat na Niepodległość" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ancien Cinema asbl w Vianden we współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu w ramach V Festiwalu Kultury Polskiej 2018 r. Zakwalifikowana do 7. Międzynarodowego Biennale Akwarela "Baltic Bridges. Indeed" w Kownie na Litwie w 2018 r. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych (Portugalia, Wielka Brytania, Kanada, Włochy, Australia, USA, Czechy, Polska) oraz w Muzeum Beskid - Frydek-Mistek w Czechach i Koszedarskim Centrum Kultury na Litwie.
  3. GRZEGORZ GABRYŚ (Czaplinek) - miłośnik twórczości Jacka Kaczmarskiego, wyśmienitego barda piosenki historycznej oraz społeczno-politycznej. Wielokrotny uczestnik oraz laureat Festiwalu Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy. Współorganizator wielu wydarzeń kulturalnych w Czaplinku. Gitara to jego pasja.
Copyright 2012. Free joomla templates |