Muzeum

plaża
Pałac Siemczyno

Chyba każdy z nas chciał kiedyś podróżować w czasie. Zwiedzanie naszego Muzeum gwarantuje taką przygodę.

Wystarczy tylko jeden krok, aby przekraczając próg Pałacu w Siemczynie przenieść się do epoki baroku oraz odkrywać pracę dawnych rzemieślników.

Nasz przewodnik poprowadzi Państwa przez tematyczne komnaty pałacowych piwnic. Poczujemy i poznamy smaki barokowej kuchni, przebierzemy się za barona, posłuchamy brzmienia Violi da Gamba i zastanowimy się nad przemijaniem i marnością świata, które były głównym tematem w twórczości barokowej. W pałacowych piwnicach czeka jeszcze wiele ciekawych atrakcji do odkrycia!

Bardzo wąskimi schodami wejdziemy na 300-letni strych, gdzie znajdują się eksponaty, które przybliżą nam pracę dawnych rzemieślników. Będziemy mieli okazję zobaczyć, dotknąć i dowiedzieć się do czego służyły rzadko już spotykane narzędzia i urządzenia. Oprócz tego, z samej góry pałacowego strychu, popatrzymy na okolicę i porównamy widoki z historycznymi ilustracjami.

Spacerując po pałacu będziemy słuchać tajemniczych legend sprzed kilku wieków – o podziemnym tunelu prowadzącym do pobliskiej kaplicy i o Białej Damie, pojawiającej się nocą w pałacowych oknach.

Muzeum czynne od wtorku do niedzieli od 11:00 do 17:00. Poza sezonem letnim – po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

 

Numer do przewodnika: +48 511 950 665

Zapraszamy

Zadzwoń
Rezerwuj
Dojazd